Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Już są! Biuletyny „Powiedz nam, czego potrzebujesz. Opera Lubelska blisko Ciebie”, które są efektem projektu o tej samej nazwie, realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura dostępna”. To pre-przewodniki po Operze Lubelskiej, które pomogą Wam przygotować się do wizyty w naszej instytucji i, mamy nadzieję, sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej przyjazna – dla wszystkich.

Biuletyny trafią do stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami na terenie województwa lubelskiego. Będą także dostępne bezpłatnie w naszej kasie biletowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

pre przewodnik po operze lubelskiej tytuł
pre przewdonik po operze lubelskiej
pre przewodnik po operze lubelskiej treść

Pre-przewodnik po Operze Lubelskiej w formie pliku do pobrania.

 

„Powiedz nam, czego potrzebujesz. Opera Lubelska blisko Ciebie” – projekt realizowany w ramach programu „Kultura dostępna 2023”

12 października zaprosiliśmy do siebie osoby ze szczególnymi potrzebami z Fundacji Nieprzetarty Szlak, Lubelskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie. Byli z nami także przedstawiciele biuletynu niepelnosprawnilublin.pl i Stowarzyszenie "Otwieracz".

Spotkanie zaczęliśmy od krótkiego spaceru po Operze, żeby sprawdzić, jak dobrze orientujecie się w naszej przestrzeni. Następnie zaprezentowaliśmy I akt musicalu „Phantom” M. Yestona, żeby przekonać się, czy nasze spektakle mogą powodować u Was jakiś dyskomfort. A na zakończenie wysłuchaliśmy Was – bo dla Was jest ten projekt! Powiedzieliście nam, z czym macie problem i co możemy zrobić, żeby nasza instytucja była dla Was bardziej przyjazna. Obiecujemy, że wykorzystamy tę wiedzę w praktyce. Dziękujemy!

Kolejnym etapem projektu będzie opracowanie „pre-przewodnika” po Operze Lubelskiej, który pomoże Wam przygotować się do wizyty w naszej instytucji. „Pre-przewodnik” będzie bezpłatnie dystrybuowany na terenie Lublina, a także dostępny w naszej kasie biletowej i na stronie internetowej.

Koordynatorki projektu: Dorota Skałecka (Opera Lubelska), Karolina Czajka (Nieprzetarty Szlak), Nadia Gruszka (Opera Lubelska)

Opera Lubelska – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Powiedz nam, czego potrzebujesz. Opera Lubelska blisko Ciebie 1
Powiedz nam, czego potrzebujesz. Opera Lubelska blisko Ciebie 4
Powiedz nam, czego potrzebujesz. Opera Lubelska blisko Ciebie 2
Powiedz nam, czego potrzebujesz. Opera Lubelska blisko Ciebie 3
pierwszy akt musicalu Phantom
pierwszy akt musicalu Phantom 3

 

W ramach projektu „Powiedz nam, czego potrzebujesz. Teatr Muzyczny w Lublinie blisko Ciebie” chcemy stworzyć „pre-przewodnik” po naszej instytucji – biuletyn, który pomoże osobom ze szczególnymi potrzebami przygotować się do wizyty w Teatrze i czuć się pewniej, kiedy nas odwiedzą.

Ale nic o Was bez Was! Dlatego zapraszamy osoby ze szczególnymi potrzebami, terapeutów i wolontariuszy z lubelskich organizacji pozarządowych do udziału w naszym wydarzeniu!

12 października 2023 r. od godz. 10.00 oprowadzimy Was po instytucji, pokażemy Wam fragment „Phantoma” M. Yestona i wsłuchamy się w Wasze potrzeby!

Więcej informacji i zapisy: sekretariat@teatrmuzyczny.eu

grafika: Małgorzata Piędel

 

Serdecznie zapraszamy osoby ze szczególnymi potrzebami oraz terapeutów/wolontariuszy z lubelskich organizacji pozarządowych do udziału w naszym projekcie „Powiedz nam, czego potrzebujesz”, którego celem jest m.in. poznanie oczekiwań, trudności i problemów osób ze szczególnymi potrzebami z najlepszego źródła: od nich samych; przystosowanie naszej instytucji dla osób ze szczególnymi potrzebami (po dokładniej analizie ich oczekiwań) oraz włączanie ich w projektowanie oferty kulturalnej.

12 października 2023 r. o godz. 10.00 oprowadzimy Was po Teatrze, pokażemy Wam fragment musicalu „Phantom” M. Yestona oraz porozmawiamy z Wami na temat Waszych pragnień i trudności.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizacje pozarządowe zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą wysyłać zgłoszenia na adres: sekretariat@teatrmuzyczny.eu.

*plakat: Małgorzata Piędel

Partnerem projektu jest Fundacja Nieprzetarty Szlak, a patronem medialnym – biuletyn niepelnosprawnilublin.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Z radością informujemy, że Teatr Muzyczny w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pn. „Powiedz nam, czego potrzebujesz – Teatr Muzyczny w Lublinie blisko Ciebie” w ramach programu „Kultura dostępna 2023” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

W ramach zadania zaprosimy do siebie podopiecznych stowarzyszeń działających na rzecz osób ze specjalnymi potrzebami. To od nich chcemy usłyszeć, co powinniśmy zrobić, aby nasz Teatr był dla nich bardziej przyjazny, a nasze spektakle i widowiska bardziej dostępne.

 

Partner wydarzenia:

Patronat medialny:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry