Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Zakończyliśmy 3-miesięczny cykl zajęć „Szczęście na warsztacie”!

Dziękujemy wszystkim trzem grupom za zaangażowanie, entuzjazm, zaufanie nam i otwartość na nasze pomysły. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam odnaleźć własną receptę na szczęście i nauczyliśmy dostrzegać je w codzienności.

Pomysłodawczynią warsztatów była Dorota Skałecka – artystka chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, animatorka kultury i arteterapeutka. A razem z nią zajęcia poprowadziły: Małgorzata Papiewska (artystka chóru i pianistka), Anna Gawęda-Szternal (Anna Gawda) (tancerka) i Agata Grabałowska (solistka baletu). A poniżej zdjęcia z ostatnich warsztatów…

Nie, nie wróżyliśmy Karty z gry Dixit posłużyły nam do tworzenia marzeń i szukania pomysłów na to, jak je zrealizować.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

uczestnicy cyklu zajęć Szczęście na warsztacie
cykl zajęć Szczęście na warsztacie

„Szczęście na warsztacie”

Kochani! Czas w przyjemnej atmosferze płynie bardzo szybko – jesteśmy już na półmetku naszych warsztatów terapeutycznych!

Chcemy Wam przedstawić sprawczynie całego zamieszania…

Dorota Skałecka – pomysłodawczyni zajęć, artystka chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, absolwentka Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz, współpracuje z Fundacją Nieprzetartego Szlaku. Jeśli macie problem z wyrażeniem emocji, rozmawianiem o nich i pracą nad nimi – Dorotka Wam pomoże!

Małgorzata Papiewska – wszechstronna artystka chóru Teatru Muzycznego w Lublinie i pianistka; sami nie wiemy, czy lepiej śpiewa, gra czy prowadzi chóry… Małgosia zwiedziła kawał świata i na pewno chętnie Wam o tym opowie!

Agata Grabałowska – solistka baletu Teatru Muzycznego w Lublinie, ale też… absolwentka dziennikarstwa, politologii i zarządzania. Z Agatką na pewno nie będziecie się nudzić! Prowadzi zajęcia z baletu dla dorosłych, a w wolnym czasie (tak!) pracuje jako fotomodelka.

Anna Gawęda-Szternal – tancerka baletu Teatru Muzycznego w Lublinie, prowadzi swoją szkołę tańca w Krakowie. Ania pokaże Wam, że dusza i ciało to jedno; że w tańcu można wyrazić wszystkie emocje…

Chcecie spotkać się z dziewczynami? Macie już ostatnią szansę na dopisanie się do grupy listopadowej!

III grupa (cykl 5 spotkań):

5 listopada (sobota) godz. 12.00-16.00

12 listopada (sobota) godz. 12.00-16.00

15 listopada (wtorek) godz. 16.00-20.00

22 listopada (wtorek) godz. 16.00-20.00

26 listopada (sobota) godz. 12.00-16.00

Zapisy: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu  Udział w warsztatach jest bezpłatny.

fot. Grzegorz Winnicki

szczęście na warsztacie - dorota skałecka
szczescie na warsztacie przy keyboardzie -małgorzata papiewska
szczescie na warsztacie agata grabałowska
szczescie na warsztacie przy keyboardzie anna gawęda-szternal

..................................................................................................................

Strike a pose!

Wrześniowa grupa zakończła cykl zajęć „Szczęście na warsztacie”. W imieniu artystek Teatru Muzycznego w Lublinie prowadzących warsztaty – Doroty Skałeckiej, Małgorzaty Papiewskiej, Agaty Grabałowskiej i Anny Gawędy-Szternal – pięknie dziękujemy fantastycznej młodzieży!

To była bardzo radosna, zaangażowana i pełna talentów grupa! Poznaliśmy m.in. przyszłe tancerki, akrobatki i malarki! I jesteśmy pewni, że to my więcej nauczyliśmy się od Was, niż Wy od nas...

Chcecie przeżyć podobną przygodę? Już w sobotę (1 października) startuje kolejna grupa warsztatowa (zostały ostatnie wolne miejsca!), a jeśli nie zdążycie się zapisać, zapraszamy jeszcze w listopadzie!

Zapisy: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

...........................................................................................................

Nasze zajęcia są interdyscyplinarne, bo w Teatrze Muzycznym w Lublinie wierzymy, że sztuka nie ma granic i wymyka się klasyfikacjom gatunkowym.

Zobaczcie, jak jeden z uczestników warsztatów maluje w rytm muzyki Vivaldiego – jakby dyrygował orkiestrą!

Wy też chcecie rozwijać swoje artystyczne pasje? Zapraszamy do zapisów do grupy II (październik – zostały ostatnie wolne miejsca!) i grupy III (listopad)!

Czekają na Was nasze artystki: Dorota Skałecka (animatorka kultury i artystka chóru), Małgorzata Papiewska (pianistka i artystka chóru) oraz tancerki: Anna Gawęda-Szternal i Agata Grabałowska.

Zapisy: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

.....................................................................................................................

Dzielimy się z Wami przesłaniem, które jest ideą naszych zajęć „Szczęście na warsztacie”...

„Próbujemy. Pamiętajcie, że próbowanie nie znaczy, że muszę, że musi mi się udać – nie. To jest Wasz czas, Wasza próba i Wy tu macie mieć czas dla siebie, bo tu nikt Was do niczego nie zmusza. To ma być przyjemność, to ma być dla nas wszystkich szczęście” – mówi nasza tancerka Anna Gawęda-Szternal, jedna z prowadzących warsztaty.

Na zajęciach możecie się spotkać również z Dorotą Skałecką (artystką chóru i animatorką kultury, pomysłodawczynią warsztatów), Małgorzatą Papiewską (artystką chóru i pianistką) oraz Agatą Grabałowską (tancerką).

Chcecie przeżyć podobną przygodę? Zapraszamy do zapisów do grupy II (październik – zostały ostatnie miejsca!) i grupy III (listopad)!

Zapisy: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu - udział w warsztatach jest bezpłatny.

.............................................................................................................

Zaglądamy na drugie zajęcia z cyklu „Szczęście na warsztacie”!

Tym razem było bardzo tanecznie... Charyzma Anny Gawędy-Szternal, tancerki baletu Teatru Muzycznego w Lublinie, nawet w najbardziej nieśmiałych obudzi pragnienie ruchu! Taniec nie jest lekiem na depresję (!), ale pomaga poczuć się lepiej, kiedy mamy gorszy dzień.

Chcecie przeżyć podobną przygodę? Zapraszamy do zapisów do grupy II (październik – zostały 4 wolne miejsca!) i grupy III (listopad)!

Zapisy: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

......................................................................................................................

I grupa rozpoczęła zajęcia z cyklu „Szczęście na warsztacie”!

Dzisiaj (6 września) się poznawaliśmy, zastanawialiśmy się nad tym, czym jest dla nas szczęście, graliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy.

Wspólnie stworzyliśmy listę zasad, które będą obowiązywały na warsztatach. A wszystko pod okiem artystek Teatru Muzycznego w Lublinie: Dorota Skałecka (pomysłodawczyni warsztatów, absolwentki Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz), Małgorzata Papiewska (artystki chóru i pianistki) oraz Agata Grabałowska (tancerki).

Dziękujemy fantastycznej młodzieży za otwartość i zaangażowanie! Same wiele się od Was uczymy, np. w odpowiedzi na pytanie "Z czym kojarzy Wam się chóralistyka?" usłyszałyśmy: "Z huraganem!".

Chcecie przeżyć podobną przygodę? Zapraszamy do zapisów do grupy II (październik – zostały ostatnie wolne miejsca!) i grupy III (listopad)!

Zapisy i dodatkowe informacje: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatr Muzyczny w Lublinie realizuje zadanie pn. „Szczęście na warsztacie – warsztaty terapeutyczne” w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym celem warsztatów jest doświadczenie poczucia szczęścia poprzez kontakt ze Sztuką. Są one odpowiedzią na potrzebę odczuwania pozytywnych emocji, która została zaburzona poprzez izolację i lęk o życie najbliższych spowodowane pandemią koronawirusa. Pomysłodawczynią warsztatów jest Dorota Skałecka – artystka chóru Teatru Muzycznego w Lublinie i animatorka kultury.

Misją Teatru Muzycznego w Lublinie jest wsparcie tych, którym jest w życiu trudniej, którzy czują się wykluczeni i mają utrudniony dostęp do kultury. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc młodym ludziom także poprzez te warsztaty.

Warsztaty terapeutyczne „Szczęście na warsztacie” w Teatrze Muzycznym w Lublinie

Masz od 13 do 16 lat?

Kochasz sztukę: teatr, śpiew, muzykę, taniec, poezję?

Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób wykorzystać te pasje, aby poprawić swoje samopoczucie?

Marzysz, aby poznać ludzi podobnych do Ciebie? Warsztaty „Szczęście na warsztacie” są właśnie dla Ciebie!

Przez pandemię Covid-19 i wybuch wojny na terenie Ukrainy wielu młodych ludzi zmaga się z trudnymi emocjami: smutkiem, stresem, lękiem. Podczas zajęć pomożemy Wam zdefiniować uczucie szczęścia na Wasz własny sposób i odnajdywać szczęście w codzienności, a także rozwiniemy Waszą empatię i nauczymy współpracy.

Warsztaty poprowadzą artyści Teatru Muzycznego w Lublinie: Dorota Skałecka (pomysłodawczyni zajęć, absolwentka Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz), Małgorzata Papiewska (pianistka i artystka chóru) oraz tancerki Agata Grabałowska i Anna Gawęda-Szternal.

Terminy warsztatów:

I grupa (cykl 5 spotkań):

6 września (wtorek) godz. 16.00-20.00

7 września (środa) godz. 16.00-20.00

20 września (wtorek) godz. 16.00-20.00

21 września (środa) godz. 16.00-20.00

27 września (wtorek) godz. 16.00-20.00

II grupa (cykl 5 spotkań):

1 października (sobota) godz. 12.00-16.00

8 października (sobota) godz. 12.00-16.00

11 października (wtorek) godz. 16.00-20.00

22 października (sobota) godz. 12.00-16.00

29 października (sobota) godz. 12.00-16.00

III grupa (cykl 5 spotkań):

5 listopada (sobota) godz. 12.00-16.00

12 listopada (sobota) godz. 12.00-16.00

15 listopada (wtorek) godz. 16.00-20.00

22 listopada (wtorek) godz. 16.00-20.00

26 listopada (sobota) godz. 12.00-16.00

Zapisy i dodatkowe informacje: tel. 81 532 25 21; e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W grupie może znajdować się maks. 16 osób.

Autorką plakatu jest Kinga Świderska.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podchodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz. Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry