Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży

Za nami chyba najważniejszy wieczór w tym roku – poruszający, ale i budujący zarazem. Problemów psychiatrii dzieci i młodzieży nie da się rozwiązać jedną akcją charytatywną, ale jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się nagłośnić ten temat w mediach, pozyskać kilkunastu sponsorów, którzy zaangażowali się rzeczowo i przede wszystkim: że tak wielu z Państwa otworzyło swoje serca i chciało pomóc!

Dziękujemy za obecność podopiecznym, lekarzom, psychologom i terapeutom z Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie – to wszystko dla Was!

Dziękujemy niesamowitej Kayah i jej chórzystce Iwonie Zasuwa. Kayah udowodniła, że jest na scenie prawdziwą petardą i że warto słuchać nie tylko tego, jak śpiewa, ale i co mówi – dziękujemy za piękne, dodające siły przesłania!

Dziękujemy wspaniałej Viki Gabor, której kariera nabiera coraz większego rozpędu, a mimo to znalazła czas, żeby przyjechać do Lublina i razem z nami – ramię w ramię – walczyć o ważne sprawy!

Dziękujemy niezwykle zdolnej i skromnej Julii Bieniek, która na naszej scenie była jak iskierka nadziei oraz świetnej Wiktorii Trynkiewicz, której energia rozgrzała widownię.

Dziękujemy dr n. med. Agacie Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie za prelekcję pomagającą lepiej zrozumieć, z czym zmagają się dzieci i młodzież.

Jesteśmy dumni, że to właśnie Teatr Muzyczny w Lublinie zorganizował tak wyjątkowe wydarzenie. Nasi artyści: Kamila Lendzion, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak, artyści chóru i band Teatru Muzycznego w Lublinie udowodnili, że prezentują bardzo wysoki poziom – i nie bez powodu dzielą scenę z najlepszymi!

Koncert poprowadzili: Kamila Lendzion – Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie i Jakub Gąska – nasz solista.

Nazwaliśmy naszą akcję „Słyszę Cię”, bo jedną z głównych przyczyn kryzysów psychicznych młodych ludzi jest poczucie osamotnienia i niezrozumienia, przekonanie, że ich problemy nie są dla nikogo ważne. Wierzymy, że dzięki naszej akcji udało się wykonać mały krok w kierunku zmiany mentalności w społeczeństwie. Tym samym spełniło się marzenie Pani Dyrektor Kamila Lendzion, której temat psychiatrii dzieci i młodzieży leżał na sercu od początku pierwszej kadencji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W akcję włączyli się także: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (dziękujemy za obecność na koncercie Panu Marszałkowi Bartłomiejowi Bałabanowi i rzecznikowi prasowemu Remigiuszowi Małeckiemu), Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja PKO Bank Polski, Toyota Auto Park Lublin, LW Bogdanka, Zakład Karny w Opolu Lubelskim, Zakład Karny w Żytkowicach, Areszt Śledczy w Lublinie, OBI, Colian, Krówki z Opola Lubelskiego - Geomax, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Sklep Plastyczny Later, Lublin Airport LUZ, OSM Krasnystaw oraz Collegium Humanum.

Fotorelacja

fot. Aneta Sobiesiak, Krzysztof Radzki (Radio Lublin), Grzegorz Winnicki

Zespół Teatru Muzycznego w Lublinie i Kayah
Band Teatru Muzycznego w Lublinie i Kayah
Zespół Teatru Muzycznego w Lublinie, Wiktoria Trynkiewicz, Julia Bieniek, Iwona Zasuwa i Kayah - finał
Kayah i Viki Gabor - w piosencde Ramię w ramię
Kayah i Iwona Zasuwa
Viki Gabor
Julia Bieniek
Wiktoria Trynkiewicz
Kamila Lendzion na scenie
Dorota Szostak-Gąska na scenie
Jakub Gąska na scenie
Dorota Szostak-Gąska i Patryk Pawlak na scenie
Band Teatru i Patryk Pawlak na scenie
Band Teatru Muzycznego w Lublinie na scenie
Artyści chóru Teatru Muzycznego w Lublinie
Artystki chóru Teatru Muzycznego w Lublinie
dr n. med. Agata Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie
licytacja na foyer Teatru

„Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” – 7 października godz. 18.00

Bardzo zależy nam na tym, żeby nasz koncert charytatywny 7 października miał nie tylko charakter rozrywkowy, ale i edukacyjny. Dlatego zanim na scenę wyjdą artyści, krótką prelekcję nt. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wygłosi dr n. med. Agata Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie – specjalista psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży.

W rozmowie, którą przeprowadziła Ewa Sobkowicz, dr n. med. Agata Makarewicz mówiła o narastającym kryzysie psychicznym wśród młodych osób: „Najmłodsze dziecko, które miałam w konsultacji po próbie samobójczej, to było dziecko 7-letnie...”

Zróbmy wspólnie coś, co pomoże dzieciom i młodzieży wracać do zdrowia w komfortowych warunkach! Na koncert „Słyszę Cię...” obowiązują wejściówki-cegiełki, które można otrzymać w zamian za dary przekazane na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii przy SPSK nr 1 w Lublinie.

Na koncert „Słyszę Cię...” obowiązują wejściówki-cegiełki, które można otrzymać w zamian za dary przekazane na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii przy SPSK nr 1 w Lublinie.

Koncert charytatywny „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” już 7 października o godz. 18.00!

Przedstawiliśmy Wam już wszystkich solistów, którzy wystąpią podczas koncertu – w tym wielkie gwiazdy, VIKI GABOR i KAYAH. A wszystkim tym artystom będzie towarzyszył fantastyczny band Teatru Muzycznego w Lublinie!

Muzykom wykształconym na klasyce nie jest łatwo przestawić się na rozrywkę, nie wszyscy potrafią znaleźć w sobie ten „luz” i... nie wszyscy chcą. Ale band Teatru Muzycznego w Lublinie gra rozrywkę na wysokim poziomie i z profesjonalizmem, który jest dowodem na to, że może to być muzyka równie wartościowa jak klasyka. Duża w tym zasługa świetnych aranżacji Wojciecha Duraka, pisanych specjalnie dla naszego bandu!

Band Teatru Muzycznego w Lublinie zagra w składzie:

Andrzej Czapliński – skrzypce

Justyna Żukowska – altówka

Rafał Piłatowski – saksofon

Wojciech Durak – trąbka

Adrian Wilga – puzon

Piotr Wróblewski – perkusja

Małgorzata Papiewska – piano

Stanisław Błach – gitara basowa

Tomasz Jusiak – gitara

Na koncert „Słyszę Cię…” obowiązują wejściówki-cegiełki wydawane w zamian za dary na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy SPSK nr 1 w Lublinie.

>Szczegóły<

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

fot. Grzegorz Winnicki

.......................................................................................................................

Akcja charytatywna „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” została zainicjowana przez Panią Dyrektor Kamilę Lendzion i wynika z potrzeb serca naszych pracowników, więc podczas koncertu 7 października o godz. 18.00 nie może zabraknąć naszych solistów!

Wystąpią dla Państwa:

Kamila Lendzion – sopran; dzięki potężnemu głosowi i bogatej osobowości stworzona do ról pierwszoplanowych, ma w swoim repertuarze m.in. Sylvę Varescu z „Księżniczki czardasza” I. Kálmana, Saffi z „Barona cygańskiego” J. Straussa, Lizę z „Krainy uśmiechu” F. Lehára i Tatianę z „Eugeniusza Oniegina” P. Czajkowskiego. Ostatnio pokochała muzykę rozrywkową, potrafi zaśpiewać wszystko: Marylę Rodowicz, Brathanki, Budkę Suflera, Barbrę Streisand, a nawet Lady Gagę.

Dorota Szostak-Gąska – mezzosopran ze świetnymi umiejętnościami aktorskimi, dzięki którym potrafi zagrać tak różnorodne role, jak Sylva Varescu w „Księżniczce czardasza” I. Kálmána, Anita w musicalu „Hallo Szpicbródka” czy Mi w „Krainie uśmiechu” F. Lehára, a ostatnio… Książę Gigi w „Zemście nietoperza” J. Straussa. Fantastycznie wciela się także w divy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, jak Anna Jantar, Edyta Geppert czy Lisa Gerrard.

Jakub Gąska – tenor z ogromnym poczuciem humoru, znakomity w operetkach (m.in. jako Eisenstein w „Zemście nietoperza” i Ottokar w „Baronie cygańskim” J. Straussa czy Edwin w „Księżniczce czardasza” I. Kálmána), ale i w rolach z rysem dramatycznym (Su-Czong i Gustaw w „Krainie uśmiechu” F. Lehára), a jak trzeba, to zaśpiewa i Czesława Niemena, i Krzysztofa Zalewskiego!

Patryk Pawlak – baryton, doskonały w rolach, które wymagają ogromnej charyzmy: jak Fred Kampinos w musicalu „Hallo Szpicbródka” czy tytułowy „Phantom” podczas ostatniego koncertu jubileuszowego. Potrafi też delikatnie czarować w piosenkach Zbigniewa Wodeckiego czy Andrzeja Zauchy podczas naszych widowisk teatralno-muzycznych.

Na koncert „Słyszę Cię…” obowiązują wejściówki-cegiełki wydawane w zamian za dary na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy SPSK nr 1 w Lublinie. Szczegóły.

fot. Grzegorz Winnicki, Aneta Sobiesiak

.....................................................................................................................

Koncert charytatywny „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” – 7 października godz. 18.00

7 października wystąpią z nami nie tylko gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej, ale także wyjątkowe artystki pochodzące z Lubelszczyzny – bo kochamy naszą małą ojczyznę i chcemy się nią chwalić!

Wiktoria Franciszka Trynkiewicz – lublinianka, wokalistka występująca przez kilka lat z legendarnym zespołem Wanda i Banda, towarzysząca na scenie Wandzie Kwietniewskiej. Wiktoria wcieliła się w główną rolę w „High School Musical On Stage” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także gościnnie w rolę Edith Piaf w Teatrze Muzycznym w Lublinie, w spektaklu „Trzy Razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia. Laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali piosenki, a także programów telewizyjnych, m.in. „Szansy na sukces”.

Julia Bieniek ma 13 lat i pochodzi z Bogucina koło Lublina. Była uczestniczką 5. edycji „The Voice Kids” – podczas „Przesłuchań w ciemno” swoją interpretacją „Lovin’ You” Minnie Riperton odwróciła wszystkie fotele jurorów! W wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a od 2 lat nad swoim głosem pracuje w Studiu Muzyki Rozrywkowej. Mimo młodego wieku współpracuje z profesjonalistami, m.in. Lubelską Orkiestrą Wojskową.

Na koncert „Słyszę Cię…” obowiązują wejściówki-cegiełki wydawane w zamian za dary na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy SPSK nr 1 w Lublinie. Szczegóły

.......................................................................................................................................

Gwiazdą koncertu charytatywnego „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” (7 października) będzie… Kayah!

Kayah to nie tylko fenomenalna artystka, ale i wspaniała osobowość – nie tylko sceniczna. Jej kariera jest dowodem na to, że dzięki talentowi i ciężkiej pracy można osiągnąć wszystko: zaczynała od śpiewania w chórkach (m.in. z zespołem Tilt i Grzegorzem Ciechowskim), a teraz nie tylko sama jest gwiazdą, ale i pomaga tworzyć gwiazdy – dzięki założonej przez siebie wytwórni płytowej Kayax.

Kayah wydała kilkanaście albumów, nie tylko solowych – bo świetnie czuje się w duetach albo w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Jej muzykę trudno zaklasyfikować, bo ciągle poszukuje i otwiera się na nowe style: od popu, przez piosenkę poetycką i elektronikę, po muzykę bałkańską i klezmerską. Wielką popularność przyniosła jej płyta wydana wspólnie z Goranem Bregoviciem, ale Kayah ma tyle przebojów, że można byłoby nimi wypełnić kilka koncertów!

A my lubimy ją także za działalność społeczną: jest ambasadorką WWF, zaangażowała się w kampanię NCK „Kultura się liczy” i w zbiórkę funduszy na rzecz budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Na koncert „Słyszę Cię...” będą obowiązywały wejściówki-cegiełki – w zamian za dary na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy SPSK nr 1 w Lublinie. Szczegóły wkrótce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego.

fot. © Kayax

................................................................................................................................................

Viki Gabor wystąpi w Teatrze Muzycznym w Lublinie!

Już za miesiąc – 7 października – na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie bardzo ważne i bliskie naszym sercom wydarzenie: koncert charytatywny „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie na rzecz psychiatrii dzieci i młodzieży”, którego partnerem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. Podczas koncertu wystąpią artyści Teatru Muzycznego w Lublinie oraz gwiazdy... Dzisiaj przedstawiamy pierwszą z nich: Viki Gabor!

Cała Europa usłyszała o Viki Gabor w 2019 roku, kiedy jako reprezentantka Polski utworem „Superhero” wygrała konkurs „Eurowizja Junior”! „Superhero” to nie tylko przebojowy numer, niesie również ważne przesłanie: powinniśmy dbać o naszą planetę.

Viki ma dopiero 15 lat, a już może się pochwalić wieloma sukcesami! Oprócz zwycięstwa w „Eurowizji Junior”, była finalistką „The Voice Kids”, wydała solowy album „Getaway”, który uzyskał status „złotej płyty”, a oprócz tego, że śpiewa, jeszcze pisze teksty i komponuje muzykę!

Na koncert „Słyszę Cię...” nie będą sprzedawane bilety. Wejściówki-cegiełki będzie można otrzymać w zamian za pomoc na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy SPSK nr 1 w Lublinie. Szczegóły podamy wkrótce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego.

fot. © Sony Music Entertainment Poland

........................................................................................................................................

Teatr Muzyczny w Lublinie realizuje zadanie pn. „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” w ramach programu „Kultura dostępna” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Misją Teatru Muzycznego w Lublinie jest nie tylko dostarczanie rozrywki, ale także angażowanie się w sprawy społeczne i bycie blisko drugiego człowieka, dlatego realizacja tego projektu jest dla nas bardzo ważna. Problemy psychiczne młodych ludzi pogłębiły się zwłaszcza w czasie pandemii, czują się oni wykluczeni z życia społecznego i kulturalnego, wielu z nich uważa, że ich problemy nie są dostatecznie zauważane. My wierzymy, że sztuka może mieć działanie terapeutyczne, dlatego chcemy zrealizować widowisko z udziałem artystów Teatru Muzycznego w Lublinie, wielkich gwiazd muzyki rozrywkowej, a także lekarzy psychiatrów i młodych osób borykających się z problemami psychicznymi.

Koncert odbędzie się w naszym Teatrze 7 października 2022 roku, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

 

Wizyta na Oddziale Dzieci i Młodzieży I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie, która jest Partnerem wydarzenia

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry