Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Misja Opery

Opera Lubelska jest samorządową instytucją artystyczną, dla której organizatorem jest Województwo Lubelskie. Opera realizuje swoje cele statutowe w szczególności poprzez:

1) produkcję oraz wystawianie spektakli i koncertów, przedstawień operowych, operetkowych, musicalowych, komedii muzycznych, wodewili, bajek muzycznych i przedstawień baletowych;

2) prowadzenie działalności w zakresie edukacji kulturalnej i artystycznej;

3) gromadzenie i udostępnianie zbiorów archiwalnych w zakresie prowadzonej działalności;

4) współorganizację przedsięwzięć o charakterze kulturalnym wraz z innymi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, placówkami lub osobami prawnymi i fizycznymi.

Misją Opery Lubelskiej jest popularyzacja sztuk muzycznych wśród mieszkańców Województwa Lubelskiego i przyjezdnych gości. Realizujemy to zadanie poprzez repertuar i działania skierowane do wszystkich grup odbiorców. Opera Lubelska chce uczyć aktywnego, świadomego uczestnictwa w kulturze i kształtować u odbiorców wrażliwość na sztukę.

Wierzymy, że musimy rozbudzić miłość do opery w dzieciach, wychowywać sobie publiczność. Dlatego klasyczne bajki adaptujemy specjalnie do potrzeb i oczekiwań współczesnego młodego widza, dodając bliskie mu wątki i postaci. Organizujemy zwiedzanie opery, aby najmłodsi mogli od kulis podejrzeć, jak powstaje sztuka. Zapraszamy do udziału w licznych konkursach rozwijających talenty plastyczne, literackie i aktorskie, pokazując dzieciom, że one także mogą być twórcami. Regularnie organizujemy bezpłatne warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej, dla różnych grup odbiorców.

Opera Lubelska ma ponad 75-letnią tradycję i z szacunkiem odnosi się do swojej historii. Jest jednym z ostatnich teatrów w Polsce, który prezentuje klasyczną operetkę. Wiemy, że dużą część naszej widowni stanowią seniorzy, którzy szczególnie upodobali sobie ten gatunek. Chcemy, żeby Opera była dla nich przyjaznym, otwartym miejscem. Jednak nie boimy się sięgać także po nowoczesne formy teatralne, dlatego wystawiamy współczesne musicale. Pragniemy trafić z naszą ofertą również do młodych ludzi, stąd koncerty i widowiska muzyczne z przebojami rozrywkowymi w zupełnie nowych aranżacjach. Zawsze jednak pamiętamy, aby szanować inteligencję widzów i nawet czystą rozrywkę prezentujemy na wysokim poziomie artystycznym, z zachowaniem dobrego smaku. Chcemy dowartościować też sztukę tańca, dlatego wystawiamy autonomiczne spektakle baletowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Udowadniamy w ten sposób, że emocje można wyrażać także bez słów.

Opera Lubelska angażuje się w akcje charytatywne, patriotyczne i historyczne; reaguje na bieżące wydarzenia. Pokazujemy, że Opera to nie tylko sztuka, ale i ważny element życia społecznego.

Bardzo ważną przestrzenią działalności Opery Lubelskiej jest Internet. Poprzez naszą stronę internetową i profile w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, TikTok, YouTube) udaje nam się docierać również do widzów spoza Województwa Lubelskiego i zachęcać ich do odwiedzenia naszej Opery. W Internecie prezentujemy fragmenty naszych przedstawień, ale i projekty stworzone specjalnie na potrzeby tego medium. Zależy nam także na tym, aby utrzymywać ciągły kontakt z naszą publicznością, wchodzić z nią w dialog i wsłuchiwać się w jej potrzeby, bo Opera bez widzów nie istnieje.

Dążymy do tego, aby informacje na temat naszej aktywności stale pojawiały się w ogólnopolskich mediach, zgłaszamy się do krajowych konkursów, bierzemy udział w projektach o szerokim zasięgu. Chcemy, aby Opera Lubelska zajmowała należne jej miejsce na muzycznej mapie Polski.

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry