Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Kamila Goik

Kamila Goik

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Ewy Biegas oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Sopranistka jest laureatką wielu konkursów, m. in. I Międzynarodowego Konkursu im. K. Szymanowskiego w Katowicach (finalistka), VIII Międzynarodowego Konkursu Operetkowo – Musicalowego im. Iwony Borowickiej (II nagroda i dwie Nagrody Specjalne), XVIII Międzynarodowego Konkursu wokalnego IUVENTUS CANTI we Vrablach (III nagroda), im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie arii niemieckojęzycznej), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. M. Karłowicza w Krakowie (II nagroda), XX Łódzkiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza (finalistka), II Międzyuczelnianego Konkursu Kameralnego dla duetów wokalno-fortepianowych w Katowicach (III nagroda).

Debiutowała na deskach Opery Śląskiej partią Sandriny w operze La finta giardiniera W. A. Mozarta. Kreowała rolę Adeli w operetce Zemsta Nietoperza w Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz rolę Lizy w operetce Hrabina Marica wykonywanej w ramach 2. Festiwalu Wiesława Ochmana. Wraz z Wrocławską Orkiestrą Barokową w NFM we Wrocławiu wykonała partię Seleuce z opery Tolomeo e Alessandro D. Scarlattiego. Zaproszona została również do udziału w koncercie z serii Środa Młodych oraz Noc z Szymanowskim w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W projektach Młodej Zakopiańskiej Opery Klimatycznej wcieliła się w rolę Anniny z operetki Noc w Wenecji J. Straussa i Wandy z opery Zamek na Czorsztynie K. Kurpińskiego. Zaśpiewała również partię sopranu w Requiem W. A. Mozarta w ramach XXXV Chopin-Festival w Gaming w Austrii. Z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej wystąpiła jako Stasi w operetce Księżniczka Czardasza I. Kalmana oraz narratorka bajki muzycznej Bajki dźwiękiem pisane, czyli leśne opowieści z cyklu Las, dwa, trzy. Jest także lektorką bajek muzycznych Czas na słuchowisko oraz Bajki jak z nut. Wyróżniona została również udziałem w koncercie Musikbegegnunen mit Polen (Konsulat Generalny RP w Köln) oraz Weronika synger (Festiwal POLSKE FILMDAGER w Oslo).

Ponadto występowała na estradach i w salach koncertowych w kraju i za granicą we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną Orkiestrą Straussowską Obligato oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. W swoim repertuarze posiada także m. in. partie Despiny (Cosi fan tutte W. A. Mozarta), Paminy (Zauberflöte W. A. Mozarta), Zuzanny (Le nozze di Figaro W. A. Mozarta) oraz Hanny (Straszny Dwór S. Moniuszki).

Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Bassem Akiki, Ruben Silva, Jarosław Thiel, Przemysław Fiugajski, Alexander Humala, Marta Kosielska, Maciej Tomasiewicz, Agnieszka Kreiner, Paweł Kotla, Piotr Sułkowski, Sławomir Chrzanowski, Grzegorz Brajner.

Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich specjalistów jak: Olga Pasiecznik, Helena Łazarska, Katia Bartoletto, André Heller – Lopes, Bruna Baglioni, Michał Znaniecki, Artur Barciś, Marek Weiss – Grzesiński, Marek Rzepka, Thomas Heyer, Jarosław Świtała, Michał Lenarciński.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry