Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Andrzej Witlewski

Andrzej Witlewski

Baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, od 1996 roku występuje regularnie na scenie operowej, musicalowej i estradzie filharmonicznej.Stworzył dotąd wiele ciekawych kreacji, pozytywnie przyjętych przez krytykę i publiczność. Siła i rozpiętość skali jego głosu pozwala mu sięgać także po repertuar bas-barytonowy. Do jego ostatnich sukcesów zaliczyć można przede wszystkim zaśpiewanie roli Zbigniewa w Strasznym Dworze St. Moniuszki i Hrabiego w Przysiędze A. Tansmana oraz Williama w Zagładzie Domu Usherów Ph. Glassa - wykonane w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Wcielał się wielokrotnie w postać Figara w Weselu Figara W. A. Mozarta, m.in. w Operze Wrocławskiej (1998), także w spektaklu zrealizowanym w ramach Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy (2008) i kolejnej wersji - Muzeum Narodowym w Krakowie (2010) z udziałem Capelli Cracoviensis (reż. Jan Peszek). Wraz z orkiestrą Akademii Beethovenowskiej kreował rolę Bakera w owacyjnie przyjętym wykonaniu musicalu Wonderfull Town L. Bernsteina (Wielka Aula Politechniki Warszawskiej, 2010). Na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie Andrzej Witlewski śpiewał również  takie role jak:  Schaunard w La boheme G. Pucciniego  (Treliński, 2006 ),  Roucher  w  Andrea Chenier U. Giordano (Treliński, 2005 ), Ferryman  w Curlew River B. Brittena ( Weideuer, 2005) , Baron Trombonok w Podróży do Reims G. Rossiniego (Konina ,2003) a zadebiutował tam dramatyczną rolą Golauda w polskiej prapremierze opery C. Debussy’ego - Peleas i Melizanda ( Konina, 2002) .

W latach 1996-2002 był solistą Opery Wrocławskiej, gdzie  pod prężną dyrekcją Pani Ewy Michnik przygotował 22 partie operowe i występował m.in. w Royal Festival Hall w Londynie, Philharmonic Hall w Liverpoolu, na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, w Operze Królewskiej w Brukseli i wielu innych scenach europejskich. Z zespołem Opery Narodowej odbył tournee po Hiszpanii i Japonii, prezentując „Salome” R. Straussa. Współpracował z takimi dyrygentami jak Ewa Michnik, Jan Tomasz Adamus, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Andrzej Knap, Robert Satanowski, Alberto Zedda czy Tadeusz Kozłowski.

Ceniony jest za rolę Papagena, Bartola, Escamilia, ale także jako Golaud w Peleasie i Melizandzie C. Debussyego, Pocieszliwy w Graczach D. Szostakowicza, Ferryman w Curlew River B. Brittena. Śpiewał wielokrotnie  partię Jezusa w Pasji wg św. Jana J. S. Bacha, barytonowe partie w Requiem G. Faure i Via Crucis F. Liszta oraz basowe w Requiem i Mszy Koronacyjnej W. A. Mozarta.

Repertuar:

 • Angelotti – Tosca / Puccini
 • Bartolo - Il barbiere di Siviglia/ Rossini
 • Escamilio - Carmen / Bizet
 • Ferryman - Curlew River / Britten
 • Figaro - Le nozze di Figaro / Mozart
 • Golaud - Peleas et Melisande / Debussy
 • Hrabia - Przysięga / Tansman
 • Malatesta - Don Pasquale / Donizetti
 • Papageno - Die Zauberflote / Mozart
 • Pocieszliwy – Gracze / Szostakowicz i Meyer
 • Roucher – Andrea Chenier / Giordano
 • Schaunard - La Boheme / Puccini
 • Trombonok - Il viaggio a Reims / Rossini
 • William – The fall of the house of Usher/ Glass
 • Zbigniew – Straszny Dwór /Moniuszko

 

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry