Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Pavlo Tolstoy

Pavlo Tolstoy

Tenor

Jest absolwentem Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Angaż do zespołu Opery Lwowskiej, w którym śpiewał do 2005 roku, otrzymał jeszcze będąc studentem. Przez kolejne dwa lata występował na deskach Opery Wrocławskiej, śpiewając główne partie w operach W. A. Mozarta, G. Verdiego, G. Pucciniego i K. Szymanowskiego. Od 2007 roku był solistą Opery Nova w Bydgoszczy.

Współpracuje także z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Teatrami Wielkimi w Poznaniu i Łodzi oraz innymi polskimi teatrami operowymi, a także z Filharmonią Narodową oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Występował jako: Ferrando w Così fan tutte i Tamino w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Alfred w Zemście nietoperza J. Straussa, Alfredo w Traviacie i Ismaele w Nabucco G. Verdiego, Hrabia Almaviva w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Gerald w Lakmé L. Delibesa, Beppo w Pajacach R. Leoncavalla, Rodolfo w Cyganerii i Pinkerton w Madama Butterfly G. Pucciniego, Książę Mantui w Rigoletto G. Verdiego, Stefan w Strasznym dworze St. Moniuszki, Młody Król w Hagith oraz jako Pasterz w Królu Rogerze K. Szymanowskiego. W partii Pasterza wystąpił w Gran Teatre del Liceu oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu. Kreował także partie: Lorda Bucklawa i Normanno w Łucji z Lammermooru G. Donizettiego, Joségo w Przysiędze A. Tansmana, Rybaka w Słowiku I. Stravinskiego, Don Ottavio w Don Giovannim W. A. Mozarta, Narraboth w Salome R. Straussa.

Artysta ma w repertuarze również utwory oratoryjno-kantatowe, m.in.: Requiem W. A. Mozarta i G. Verdiego, Stabat Mater Rossiniego, Messe Solennelle Ch. Gounoda, Trzecią Symfonię Pieśni o nocy oraz Harnasie K. Szymanowskiego.

Od sezonu 2017/2018 jest solistą Opery na Zamku w Szczecinie.

Na naszej scenie widzowie mają okazję podziwiać artystę w operze "La Traviata" - najdoskonalszym dziele Giuseppe Verdiego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego i choreografii Janiny Niesobskiej.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry