Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Marcin Żychowski

Marcin Żychowski

Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. Już wtedy dawał upust swej teatralnej pasji realizując w ramach działalności teatru studenckiego, takie role jak Demetriusz w Śnie nocy letniej W. Szekspira, Przodownik chóru w Lizystracie Arystofanesa, Pułkownik Pickering w musicalu My Fair Lady F. Loewe czy kniaź Griemin w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego. Studia ukończył w 2001r. W tym samym roku podjął współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie. W 2002 roku został solistą Teatru Muzycznego w Lublinie.

Debiutował tutaj rolą Kalmana Żupana w operetce Baron Cygański J. Straussa. Potem były następne role, mniejsze i większe, operowe: porucznik Zuniga w Carmen G. Bizeta, Zbigniew w Strasznym dworze S. Moniuszki, Fiorello w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego; operetkowe i musicalowe: karczmarz Mordka w Skrzypku na dachu J. Bocka, Peniżek w Hrabinie Maricy E. Kálmána, porucznik Rohnsdorf w Księżniczce Czardasza tego samego kompozytora, ambasador Mirko Zeta w Wesołej Wdówce F. Lehára oraz te najprzyjemniejsze – w bajkach dla dzieci: zbój Ślicznotka w Serduszku z lodu, Koszałek Opałek w Sierotce Marysi, Ogniojad i Rybak w Pinokiu, Burmistrz, Mortadela i zbój Brodacz w O dwóch takich, co ukradli księżyc, a także Bajarz i Miś w Królewnie Śnieżce.

W 2000 r. zdobył wyróżnienie Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju, a cztery lata później został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry