Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Dorota Szostak-Gąska

Dorota Szostak-Gąska

Mezzosopran. Absolwentka (dyplom z wyróżnieniem) Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ewy Iżykowskiej. Stypendystka Istituto Superiore di Studi Musicali "Achille Peri" w Reggio Emilia we Włoszech, a także Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Debiutowała jako Dydona w operze „Dydona i Eneasz” H. Purcella w Operze Nova w Bydgoszczy. W tym samym teatrze operowym wystąpiła jako Hrabina w operetce „Wiedeńska krew” J. Straussa w ramach II Operowego Forum Młodych przy XVI Bydgoskim Festiwalu Operowym. W ramach III OFM kreowała postać tytułową w operze Suor Angelica G. Pucciniego.

Od 2013 związana jako solistka z Operą Lubelską (dawniej Teatrem Muzycznym w Lublinie), gdzie występuje jako Sylva w „Księżniczce czardasza” I. Kalmana, Mercedes w operze „Carmen” G. Bizeta, Flora w operze „La Traviata” G. Verdiego, II Dama w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta, Jadwiga w operze „Straszny dwór” S. Moniuszki, Czipra w "Baronie cygańskim" J. Straussa, Orlovsky w „Zemście nietoperza” J. Straussa, Tangolita w „Balu w Savoyu” P. Abrahama, Mi w „Krainie uśmiechu” F. Lehara, Carlotta w musicalu "Phantom" M. Yestona, Anita w musicalu "Hallo Szpicbródka", Cajtla w musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka, Madzia w farsie muzycznej „Porwanie Sabinek” F. i P. von Schonthan, Diana w musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza” Z. Karneckiego, Maria Magdalena w musicalu "Jesus Christ Superstar" A. Lloyd-Webbera. Ponadto brała udział w koncertach Teatru: Viva Verdi, Bajkolandia, Wielki szczęścia łut, Miłość zdrada i kłopoty, Noc w operze, Czy można w taką noc…zakochać się?. ,W duecie z Muzycznym , Po Polsku z Muzycznym, Żołnierze wyklęci, Muzyka Trójmorza, Songi Stanu Wojennego, Nie gniewaj się na mnie Polsko, rejestrowanych niejednokrotnie dla TVP3 Lublin. Za swoją pracę odznczona Nagrodami Prezydenta Miasta Lublin oraz Odznaką Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Występowała w Filharmonii im. H. Wieniawskiego Lublinie, Filharmonii Pomorskiej im. I. J.Paderewskiego Bydgoszczy, w NOSPR w Katowicach, z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, w Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie, a także w Teatro Valli w Reggio Emilia we Włoszech. Brała udział w Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju (2013), V Festiwalu Wokalnym Belcanto 2007 w Nałęczowie, gdzie otrzymała nagrodę specjalną, Festiwalu Spotkań Kultur w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Festiwalu Face to Face w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Finalistka i laureatka nagrody specjalnej ufundowanej przez Alicję Węgorzewską podczas V Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie. Dokonała prawykonania partii mezzosopranu w kantacie "Kwiaty polskie" Anny Ignatowicz-Glińskiej w ramach Festiwalu Fonie Lublina organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski (2021). W grudniu 2022 wzięła udział w koncercie "Victoria" wraz z Celebrity Symphony Orchestra pod dyr. Andrzeja Rozbickiego w Living Arts Centre w Kanadzie. W 2023 roku zagrała również rolę Heleny Moore w spektaklu "Zakochane w Polsce" w reż. M. Wąsowskiego prezentowanym wielokrotnie w LCK w Lublinie oraz Teatrze Polskim w Wilnie.

Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne prowadzone przez Maestrę Helenę Łazarską, Teresę Żylis-Gara, Anitę Garanča, Paula Esswooda, Ewę Iżykowską, Franca D'Ambrosio a także I Profesjonalny Kurs Interpretacji Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krynicy Zdroju.

Zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry