Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Alan Sobkowicz

Alan Sobkowicz

Aktor, śpiewak – solista (BAS).

Urodził się w Lublinie. Jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu dr hab. Jacka Greszty, dr hab. Bartłomieja Tomaki. Podczas studiów swoje umiejętności wokalne doskonalił też pod okiem Łukasza Golińskiego. Absolwent Studium Aktorskiego LART STUDIO w Krakowie.

Ukończone kursy: Kurs Musicalowy prowadzony przez prof. Sarah Meredith Livingston organizowany przez AM w Bydgoszczy (2019), Mistrzowski Kurs Aktorski prowadzony przez Ireneusza Czopa organizowany przez AM w Bydgoszczy (2017), Mistrzowski Kurs Wokalny prowadzony przez Maestro Andrzeja Dobbera organizowany przez AM w Bydgoszczy (2017), XIX Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu (2014), Warsztaty „Vocal Holiday 2012- Szczawnica" zorganizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Wokalnej – „Natural Voice Perfection” (2012), Kurs przygotowujący do egzaminów na studia aktorskie w Akademi Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie (2011), prywatne lekcje Aktorstwa u Alicji Jachiewicz-Szmidt i Stefana Szmidta.

Laureat nagród i wyróżnień w konkursach. Otrzymał m.in. I miejsce w Jesiennym Konkursie Piosenki Poetyckiej „Na strunach poezji” za wykonanie utworu „Sam na sam” Mirosława Czyżykiewicza, wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Lublinie za utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Na swoim koncie ma wcześniejszą współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie (spektakle: Nabucco, The Musical Show i Viva Verdi). Grał Pawła w dramacie Krzysztofa Derdowskiego "Strach" opracowanym przez Mieczysława Franaszka, zagrał role Zartana w „Demony z Edinrath. Rzecz o Halionie i Liryen” Pawła Tomasza Grajnerta wystawionym podczas X Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy, występował w przedstawieniu w reżyserii Tomasza Janczaka „Bo to się zwykle tak zaczyna, czyli od piosenki do musicalu” Agencji Promusica, w operetce „Księżniczka Czardasza” Imre Kálmána Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zagrał główną rolę Serwacego Łagody w operze „Verbum nobile” Stanisława Moniuszki, wystawionej w Operze Nova w Bydgoszczy podczas XII Międzynarodowego Operowego Forum Młodych, zaprezentowanej również na 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Znalazł się również w obsadzie programu historycznego „Kroniki Lubelskie – w stylu lat 30-tych”, w reżyserii Małgorzaty Siennickiej. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu zagrał Lurcha w musicalu „Rodzina Addamsów”. Ponadto można go było usłyszeć w koncertach organizowanych przez Teatr Muzyczny w Lublinie - obecnie Opera Lubelska, a także zobaczyć w operetce „Zemsta nietoperza". Najnowszą kreacją Alana jest rola Kajfasza w rock-operze „Jesus Christ Superstar”.

fot. Piotr Jaruga

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry