Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Agnieszka Kurkówna

Agnieszka Kurkówna

Dyplom muzyka instrumentalisty w klasie oboju uzyskała w swoim rodzinnym mieście Łodzi, a 1992 roku - dyplom na wydziale wokalnym. 

Od 1992 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie.

Ma w swoim dorobku wiele ról, m.in.: Krysia - Ptasznik z Tyrolu, Lia –San - Wiktoria i jej huzar, Chawa - Skrzypek na dachu, Ida - Zemsta nietoperza, Eliza Doolittle - My Fair Lady, Pepi Pleninger - Wiedeńska krew, Lucy - Opera za trzy grosze, Gabriella - Życie paryskie,  Mini Fay -Hello Dolly, Joanna Sterling - Błękitny zamek,  Mirabella - Baron cygański, Magda Serafin - Różowe okulary, Baronowa Adelajda - Ptasznik z Tyrolu, Mildred - Kiedy kota nie ma,  Weronika - Porwanie  Sabinek, Sostrata - Machiavelli,  Brodway bez wizy .

W spektaklu familijnym Bajkolandia bawi widzów kreowanymi przez siebie postaciami.

Występowała również w wielu spektaklach dla najmłodszej publiczności, takich jak: Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka, Pinokio.

Swój temperament sceniczny oraz umiejętności wokalne prezentowała również w wielu koncertach i rewiach musicalowych np.: „Nareszcie na swoim Bo cały Lublin..., Wielki Koncert Karnawałowy,  Wiedeń, Paryż i... Brodway i inne.

Doskonale czuje się w repertuarze musicalowym, którym niejednokrotnie podbijała serca publiczności np. Miss Sajgon, Hair,  Chicago czy aria Fantyny z Nędzników.  

W swojej karierze zawodowej występowała m.in. na deskach Filharmonii Lubelskiej, współpracowała też z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Swój  talent aktorski zaprezentowała podczas współpracy z aktorami teatrów dramatycznych kreując z powodzeniem pierwszoplanowe role:
w Teatrze Kameralnym w Lublinie : Hesia  - Moralność Pani Dulskiej oraz rola tytułowa  w  Małym  Księciu;
w Teatrze Otwartym - Kopciuszek;
w  Teatrze Nowym : Klara w  Zemście  Fredry; Ala w Tangu Mrożka /na deskach teatru lubelskiego oraz na 3 tygodniowym turnee w Kanadzie/.

Współpracowała także z Radiem Eska, Radiem Lublin, Telewizją Lublin /program satyryczno-muzyczny „Arka No(w)ego z kabaretem Loża 44.

Uczestniczyła w nagraniu płyty z Krzysztofem Cugowskim Kolędy.

Odznaczona przez Ministra Kultury i Sztuki – Zasłużony Działacz Kultury, wielokrotnie doceniona listami gratulacyjnymi za bogaty dorobek artystyczny oraz pełną profesjonalizmu pracę w Tatrze Muzycznym w Lublinie.

Brała udział w Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier. Pracowała w Stowarzyszeniu Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych, prowadziła warsztaty wokalne i aktorskie dla dzieci i młodzieży (w tym współpraca z młodzieżą niewidomą i niedowidzącą ).

Obecnie z radością spełnia się w rolach charakterystycznych, które bawią i wzruszają . 

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 9:00 - 15:30

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

W dniach 2 lipca - 5 sierpnia 2024 r. kasa biletowa Opery Lubelskiej będzie nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry