Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Muzyka świata w Lublinie Koncert chóralny z amerykańską dyrygentką Joan Litman

  • Koncert
  • Joan Litman
  • Teatr Muzyczny w Lublinie

OPIS

W Lublinie można usłyszeć wiele gatunków muzyki – od rozrywki (pop, rock) po klasykę (koncerty symfoniczne, opery, musicale). Jednak na lubelskich scenach bardzo rzadko gości world music, ale kiedy tylko się pojawia, wzbudza ogromne zainteresowanie. Lublin jest miastem wielokulturowym, od wieków przeplatają się tutaj tradycje polskie, litewskie, ukraińskie i żydowskie, a na czterech lubelskich uniwersytetach studiują tysiące studentów zza granicy, nie tylko z Europy, ale nawet z Afryki. Teatr Muzyczny w Lublinie przygotowuje koncert „Muzyka świata w Lublinie”, który będzie wyrazem tego bogactwa kultur, tradycji, muzyki i języków. Do przygotowania koncertu zaprosiliśmy Joan Litman – amerykańską dyrygentkę chórów pochodzącą z Nowego Jorku.

 

Joan Litman zjeździła cały świat, ucząc śpiewu, i we wszystkich zakątkach globu zbiera to, co w muzyce najciekawsze, najbardziej atrakcyjne, tradycyjne i „lokalne”. Joan Litman czerpie przede wszystkim z kultury rdzennych Amerykanów, kultury arabskiej i afrykańskiej (Afryka Południowa, Somalia), ale prowadziła warsztaty również w Austrii, Kirgistanie, Argentynie i na Dominikanie. Wizyta w Lublinie będzie jej drugą (po Krakowie) wizytą w Polsce. Siłą Joan Litman jest kulturalna wrażliwość; uczy nie tylko muzyki, ale i zwyczajów danej grupy etnicznej – swoją wiedzę przekaże uczestnikom warsztatów, a także odbiorcom koncertu.

Podczas koncertu wystąpią uczestnicy warsztatów muzyczno-kulturowych z Joan Litman (w tym artyści Chóru i Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Teatru Muzycznego w Lublinie)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Patronat medialny

Terminy

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2023 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry