Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Koncert Noworoczny

  • Koncert
  • Teatr Muzyczny w Lublinie

Opis

Teatr Muzyczny w Lublinie ma ponad 70-letnią tradycję. Podczas Koncertów Noworocznych zaprezentujemy utwory ze spektakli, które zbudowały naszą markę i od kilkunastu lat mają swoją wierną publiczność: „Barona cygańskiego”, „Księżniczki czardasza”. Pokażemy także, że nie spoczywamy na laurach – ciągle chcemy zaskakiwać naszych widzów i odpowiadać na ich potrzeby. Dowodem tego są przedstawienia z dwóch ostatnich sezonów: operetka „Kraina uśmiechu”, musical „Hallo Szpicbródka” i widowisko muzyczne „Od Opola do San Remo”. Publiczność będzie miała również wyjątkową okazję obejrzenia przedpremierowo fragmentów planowanego na luty spektaklu „Human Dance”, w którym zaprezentujemy taniec z różnych okresów i kręgów kulturowych.

Koncerty Noworoczne będą dowodem na to, że Teatr Muzyczny w Lublinie jest jedyną tego typu instytucją w regionie, prezentującą cały przekrój sztuk scenicznych: od klasycznej operetki przez musical czerpiący z filmu aż po rozrywkę na wysokim poziomie. Pokażemy też, jak ogromny potencjał tkwi w tancerzach naszego baletu, którzy po latach przerwy otrzymują już drugi (po „Czajkowskim”) autonomiczny spektakl.

Wystąpią soliści, chór, balet oraz orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego. Koncerty poprowadzą Kamila Lendzion – Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Jakub Gąska – solista Teatru Muzycznego w Lublinie.

Terminy

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry