Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

GALOWY KONCERT JUBILEUSZOWY 75 lat Teatru Muzycznego w Lublinie

 • Koncert
 • Teatr Muzyczny w Lublinie

Opis

Świętowanie jubileuszu 75-lecia Teatru Muzycznego w Lublinie przebiega jak u Hitchcocka: najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie narasta… Wyjątkowe koncerty „Operetka na poważnie, opera na wesoło” na inaugurację sezonu; akcja charytatywna „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” z udziałem gwiazd: Kayah i Viki Gabor; wznowienie musicalu „Phantom” M. Yestona; koncerty sylwestrowe, które graliśmy jeszcze w kwietniu i wielki powrót opery na scenę Teatru Muzycznego w Lublinie, czyli „Traviata” G. Verdiego. A do tego brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany nam przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz honorowy tytuł „Ambasadora Województwa Lubelskiego”.

Tak niezwykły sezon trzeba zakończyć z fajerwerkami! Dlatego zapraszamy Państwa na Galę Jubileuszową, podczas której usłyszą Państwo wszystkich solistów Teatru Muzycznego w Lublinie: Kamilę Lendzion, Dorotę Laskowiecką-Urban, Dorotę Szostak-Gąskę, Paulinę Janczaruk, Annę Barską, Agnieszkę Piekaroś-Padzińską, Agnieszkę Kurkównę, Mariolę Zagojską, Agnieszkę Tyrawską-Kopeć, Jakuba Gąskę, Patryka Pawlaka, Patrycjusza Sokołowskiego, Jarosława Cisowskiego i Pawła Stanisława Wronę. Gościnnie wystąpią Karina Skrzeszewska i Oleg Lanovyi. Wystąpią także dwa teatralne chóry: profesjonalny i nowo powstały dziecięco-młodzieżowy. Nasz balet zaprezentuje się w najbardziej efektownych choreografiach, a utalentowaną orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie poprowadzi maestro Vincent Kozlovsky.

Gala Jubileuszowa będzie dowodem na wszechstronność Teatru Muzycznego w Lublinie. Zabrzmi oczywiście klasyczna operetka, której jesteśmy ostatnim bastionem; musical – tradycyjny i współczesny; a także opera – takich kompozytorów jak W. A. Mozart, G. Donizetti, G. Puccini, G. Bizet i G. Verdi. Usłyszą Państwo utwory ze spektakli, które od lat są w naszym repertuarze i nadal cieszą się ogromną popularnością; fragmenty przedstawień, których już nie gramy, ale które nadal dobrze Państwo pamiętają oraz muzykę z oper i musicali, które planujemy wystawić w najbliższych sezonach.

Gwarantujemy jak zawsze najwyższy poziom, 200% oddania i zaangażowania naszych artystów na scenie oraz mnóstwo dobrej energii wysyłanej do Publiczności w podziękowaniu za 75 wspólnych lat!

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego.

Głównym Sponsorem Gali Jubileuszowej jest Lubelski Węgiel Bogdanka.

Mecenas: Grupa Azoty Puławy S.A. i PKO BP

 

Sponsor: PKN Orlen

Oficjalny partner motoryzacyjny: Toyota Auto Park Lublin

Ceny biletów

Sektor I

 • Normalny

  150 zł

 • Ulgowy

  130 zł

Sektor II

 • Normalny

  130 zł

 • Ulgowy

  110 zł

Terminy

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry