Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

„Friends. The unauthorized musical parody” – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu Musicalia – I Festiwal Teatrów Muzycznych w Lublinie

  • Musical
  • Agnieszka Płoszajska
  • Opera Lubelska
  • 2 godziny 20 minut, z przerwą

Realizatorzy

Tekst : Bob and Tobly McSmith

Muzyka: Assaf Gleizner

Tłumaczenie: Anna Wołek

Tłumaczenie piosenek: Donata Gierczycka

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska

Choreografia i reżyseria światła: Michał Cyran

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada

Rachel: Iga Rudnicka

Chandler: Natan Nogaj

Phoebe: Adrianna Koss

Joey: Marcin Sosiński

Monica: Małgorzata Regent

Ross: Kamil Zięba

Gunther: Michał Zacharek

Opis

To komediowy musical będący parodią kultowego amerykańskiego sitcomu „Friends”. Muzyczna podróż do Nowego Jorku z bohaterami znanymi na całym świecie. Spektakl, który zachwycił publiczność Broadwayu i West-Endu miał swoją polską premierę w czerwcu 2021 r. – właśnie na deskach Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu.

„Friends – the unauthorized musical parody” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej od premiery przyciąga uwagę widzów z całego kraju. To idealna propozycja dla fanów serialu, którzy na scenie znów zobaczą wszystkich głównych bohaterów, w tym niezapomnianego baristę Gunthera czy Janice – nowojorczankę z krwi i kości. To bezpieczny, radosny świat, w którym problemy zawsze rozwiązują się z korzyścią dla bohaterów, nigdy nie dzieją się życiowe tragedie i nie ma w nim miejsca na pandemię. Niesamowitą podróż do Wielkiego Jabłka umilą śpiewane na żywo „friendsowe” piosenki w polskim tłumaczeniu.

Spektakl na licencji Theater Mogul. Prapremiera odbyła się w Nowym Jorku, wyprodukowana przez Lynn Shore Entertainment, Theater Mogul i McSmith Family Entertainment

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Cena biletów

  • Normalny

    50 zł

Terminy

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry