Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

„Zakochane w Polsce" razem z solistką Teatru Muzycznego w Lublinie.

„Zakochane w Polsce" razem z solistką Teatru Muzycznego w Lublinie.

07-02-2023

Drodzy Państwo,

Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie zaprasza na widowisko pt. ZAKOCHANE W POLSCE” w reżyserii Marcina Wąsowskiego. ZAKOCHANE W POLSCE to widowisko teatralno-muzyczne opowiadające losy kobiet walczących o wolną Polskę podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Inspiracją do napisania scenariusza były losy Zofii Pelczarskiej, ps. „Ciotka”, Danuty Magierskiej, Kazimiery Grabowskiej, Stefanii Zarzyckiej, Aliny Blaszyńskiej, Izabelli Kochanowskiej „Błyskawica”, czy Barbary Nagajewicz „Krysia”.

Elementem spajającym historie bohaterek widowiska jest ich niezłomna praca na rzecz odzyskania niepodległości, służba w Armii Krajowej, pomoc partyzantom, za które zostały przez komunistyczną władzę ukarane długoletnim więzieniem lub śmiercią.

Do twórczej współpracy zaproszone zostały lublinianki - aktorki i wokalistki: Dorota Szostak-Gąska - solistka Teatru Muzycznego w Lublinie, Monika Kowalczyk-Wąsak, Kinga Moczydłowska, Martyna Sabak, Urszula Kasprzak-Wąsowska (Urka), Emilia Komarnicka-Klynstra.

W widowisku wykorzystane zostaną elementy Nowego Cyrku, a to za sprawą artystek związanych z Fundacją Sztukmistrzów. Za taniec odpowiedzialne będą tancerki z lubelskiej grupy tanecznej. Scenariusz i teksty piosenek napisze Marcin Wąsowski na podstawie źródłowych opowieści na temat każdej z bohaterek. Muzykę do tych tekstów skomponują zaproszone artystki (wymienione wyżej). Aranżacji muzycznej podjął się Michał Iwanek.

Premierowe spektakle: 28 lutego (wtorek) o godzinie 18:00, 01 marca (środa) o godzinie 18:00, 01 marca (środa) o godzinie 10:00 - TERMIN DLA SZKÓŁ! 

Wymagana jest jednak wcześniejsza REJESTRACJA: https://lck.lubelskie.pl/66-rejestracja-na-spektakl

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego).

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry