Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

OŚWIADCZENIE

OŚWIADCZENIE

19-05-2023

W odniesieniu do ostatnich wydarzeń, publikujemy oświadczenie naszej Pani Dyrektor Kamili Lendzion:

„Drodzy Państwo, z całą mocą chciałam podkreślić, że nikt mi nie proponował stanowiska dyrektora nowej instytucji. Z nikim na ten temat nie rozmawiałam i nigdy nie powoływałam się na żadne wpływy w Zarządzie Województwa Lubelskiego. Wyraziłam tylko gotowość do udziału w ewentualnym konkursie na stanowisko dyrektora nowej instytucji, jeżeli oczywiście koncepcja, której jestem autorem, zostanie zaakceptowana przez Zarząd Województwa Lubelskiego i Sejmik Województwa Lubelskiego.

Jest to dla mnie logiczne, bo skoro jestem autorem koncepcji powołania nowej instytucji pod nazwą Opera i Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, to chciałabym ją wcielić w życie. Dlatego być może użyłam skrótu myślowego, mówiąc, że będą chciała osobiście dopilnować realizacji wszystkich jej założeń. I to jest wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie.

Niestety, z przykrością i zdumieniem muszę powiedzieć, że w ostatnich dniach mam do czynienia z celowym działaniem mającym na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach opinii publicznej. Ostatnim tego przykładem jest zawiadomienie do prokuratury złożone przez jeden ze związków zawodowych działających w CSK. Nie mogę już nie zareagować na takie irracjonalne działania. Dlatego złożę dzisiaj do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstw przez p. Jacka Piaseckiego, przewodniczącego związku zawodowego pracowników CSK „Kultura”.

Kamila Lendzion

Wróć do aktualności

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry