Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

Opera "Traviata" Giuseppe Verdiego powraca na deski Teatru Muzycznego w Lublinie.

Opera "Traviata" Giuseppe Verdiego powraca na deski Teatru Muzycznego w Lublinie.

17-01-2023

Kochani!

Kolejną niespodzianką z okazji Jubileuszu 75-lecia Teatru Muzycznego w Lublinie jest wznowienie opery „La Traviata” Giuseppe Verdiego, która po raz pierwszy została zaprezentowana w Lublinie w listopadzie 2008 roku. Było to niesamowite wydarzenie, które zorganizowane w Hali Globus zgromadziło ponad siedem tysięcy osób.

Libretto opery "La Traviata" napisane przez F. M. Piave oparte jest na powieści A. Dumasa "Dama Kameliowa" i stanowi jedną z najciekawszych i najmądrzejszych historii w dziejach opery światowej. Powszechnie uznaje się "Traviatę" za najdoskonalsze dzieło Verdiego, w którym muzyka idealnie konweniuje z kameralnym nastrojem tworzonym przez artystów.

W roli Traviaty wystąpią wielkie operowe osobowości: Edyta Piasecka oraz Karina Skrzeszewska, a przepiękną muzykę będziecie mogli Państwo usłyszeć w znakomitym wykonaniu naszej orkiestry pod dyrekcją maestro Vincenta Kozlovsky'ego.

Nie byłoby spektakularnego efektu, gdyby nie m.in. opieka cenionego choreografa - Janiny Niesobskiej - jednego z filarów sukcesu tego lubelskiego przedstawienia. Pani Janina była z nami w 2008 r. i jest teraz, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Ta niezwykła artystka przez wiele lat była pierwszą solistką baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, a później wybitnym choreografem i reżyserem ruchu – nie tylko na deskach teatralnych, ale także w telewizji i filmie. Stworzyła choreografię do blisko 150 przedstawień. Wielokrotnie nagradzana „Złotą Maską”, a w 2022 r. odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie, na spektakl jedyny w swoim rodzaju - operę "La Traviata" Giuseppe Verdiego!!!

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego).

Wspierają nas Mecenasi: LW Bogdanka, Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.. PKO Bank Polski oraz Toyota Auto Park Lublin/Lexus Lublin – oficjalny partner motoryzacyjny Teatru Muzycznego w Lublinie.

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry