Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

Konferencja prasowa przed premierą "Jesus Christ Superstar".

Konferencja prasowa przed premierą "Jesus Christ Superstar".

20-03-2024

Drodzy Państwo!

Za nami konferencja prasowa dotycząca premiery JESUS CHRIST SUPERSTAR - najnowszego dzieła Opery Lubelskiej. Gospodarzem spotkania była Dyrektor Kamila Lendzion, która nie tylko podkreśliła znaczenie tak wielkiej produkcji dla Lubelszczyzny, ale zwróciła uwagę na wyjątkowe artystyczne kreacje, niepowtarzalność ról, nowoczesność i świeżość sceniczną. W konferencji uczestniczyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, soliści oraz realizatorzy tej niezwykłej dla nas rock opery.

Ważnym akcentem był głos zabrany przez Jarosława Stawiarskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, który m.in. docenił tak dużą realizację Opery Lubelskiej, dobrany zespół - gwiazdy musicali, fantastycznych młodych ludzi oraz jak ważne jest tworzenie w Lublinie i w Lubelskiem kultury przez duże"K".

Wrażeniami z przygotowań podzielił się reżyser Tomasz Man oraz dyrygent Ruben Silva. Obaj zauważyli jak "...trudnym muzycznie dziełem jest JESUS CHRIST SUPERSTAR oraz jak trudna to opera dla samych wykonawców, w której nie tylko należy śpiewać musicalowo, ale przede wszystkim rockowo. Duże znaczenie ma w tym dziele muzyczna improwizacja, dawanie siebie, po której można poznać wielkość artysty..."

Ciepłe słowa usłyszeliśmy od Tomasza Bulzaka, wcielającego się w postać Jezusa, dla którego ta rola to przeżycie osobiste a muzyka z JESUS CHRIST SUPERSTAR zdefiniowała go jako muzyka, "...rola w JESUS CHRIST SUPERSTAR jest dla mnie dużym wyzwaniem i spełnieniem najpiękniejszego marzenia, widziałem wiele inscenizacji tej rock opery, a ta będzie najlepsza".

Z kolei Adam Pstrowski, nasz Judasz, zauważył, że "...linie melodyczne są w tej roli bardzo wymagające, a postać Judasza nie jest tak oczywista...", natomiast Magdalena Łoś-Wojcieszek (rola Marii Magdaleny) zaznaczyła, że "...z wielką radością jestem w Operze Lubelskiej...", podkreśliła niezwykłą atmosferę i energię w każdym z wykonawców, "...do roli podchodzę z dużą pokorą, dużo się uczę, dużo czerpię i będzie to wspaniałe przedstawienie..."

Dziękujemy za obecność wszystkim zaproszonym gościom oraz dziennikarzom, którzy reprezentowali m.in.: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Radio ESKA, RADIO PLUS, Akademickie Radio Centrum, Lubelskie.pl czy Polską Agencję Prasową.

Grafika: Zuzanna Piekarska

Opera Lubelska – Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego)

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Patronat medialny: TVP Kultura i musical.pl

Mecenas kultury: Grupa PGE

Mecenas sezonu: PKO Bank Polski

Oficjalny partner motoryzacyjny: Lexus Lublin #lexuskultura

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

 

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@operalubelska.pl

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@operalubelska.pl

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2024 Opera Lubelska
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry